ברוכים הבאים ל- biocredit

טיפול במסורבי הלוואות ומשכנתא

גם אם הבנק מסרב לתת לך הלוואה, יש פתרון: הצוות שלנו יעזור לך למצוא את המענה האידאלי עבורך.

בין יש לך תוכניות לקנות רכב חדש, לשפץ את הבית או להקים עסק חדש, סביר להניח שפנית לבנק כדי לקבל את המימון הדרוש. עשית את כל החישובים, ברור לך בדיוק מה הסכום הדרוש לך ומה גובה ההחזר החודשי האידאלי, אבל למרות כל הכוונות הטובות – הבנק מסרב לתת לך הלוואה. במצבים מהסוג הזה קיים בהחלט הסיכוי שגם בנקים אחרים יקבלו החלטה דומה, והסיבה העיקרית לכך היא דירוג האשראי שלך. למעשה, על בסיס נתוני האשראי והמידע שקיים בידי הבנקים, הם עשויים לקבוע שהיכולת שלך לעמוד בהחזר ההלוואה איננה גבוהה, שיידרשו ערבויות מתאימות לקבלת ההלוואה או שלאורך זמן היציבות הפיננסית שלך פשוט לוקה בחסר. למה זה קורה, וחשוב לא פחות מכך – מה אפשר לעשות כדי לשנות את התמונה?

 

אז למה הבנק מסרב לתת לך הלוואה?

לצורך טיפול במסורבי בנקים חשוב להקדים ולהבין מה הסיבה האמיתית לתשובה השלילית. בשלב הזה בדיקת נתוני האשראי יכולה לספק מענה פשוט: מי שמעולם לא נטל הלוואה לא יכול להוכיח את התנהלותו הפיננסית הנכונה כשהוא נדרש לעמוד בהחזר התשלומים, מי שמנצל את מסגרת האשראי שלו במלואה עשוי להתקשות בעמידה בתנאי ההלוואה, ומי שבאופן כללי מתקשה לעמוד בתשלומי החובות שלו (כולל כרטיסי האשראי והצ’קים) עשוי להיתפס כלקוח מסוכן בכל הקשור להחלטה להעניק לו מימון. במקרים מסוימים ייתכן שהתשובה שתתקבל תהיה דווקא חיובית, אבל הריבית שתיקבע תהיה דרקונית ותנאי ההלוואה יהיו לא אטרקטיביים, בלשון המעטה.

 

טיפול במסורבי הלוואות – איך מתחילים?

חשוב להבין שניתן לשפר את דירוג האשראי, ויש דרכים שונות לעשות זאת. מאיתור טעויות ונתונים שאינם מעודכנים, דרך סעיפים שצפויים להיעלם מהדו”ח האישי שלכם במשך הזמן ועד לקביעת תוכנית פעולה מסודרת ונכונה, בעבודה נכונה ניתן לשנות את התמונה לחלוטין. כך, במקום למהר לקבלת פתרונות אשראי חלופיים שיעלו לכם ביוקר, כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע המנוסים שיידעו לבחון את המצב ולהציע מענה אמיתי ויעיל לטווח הארוך. זוהי הדרך לפעול בחוכמה ובזהירות כדי שתוכלו להעלות את דירוג האשראי שלכם ולקבל את המימון הדרוש לכם גם עכשיו, וגם בעתיד.

 

לפני הכל – מתייעצים עם המומחים

אם קיבלת תשובה שלילית מהבנק שבו מתנהל חשבונך או מבנקים אחרים, צוות המומחים של BIO CREDIT כאן כדי לעזור לך לשנות את המציאות. זוהי מטריה פיננסית שמאפשרת לך להבין לעומק את הדירוג הנוכחי ואת הסיבות שהובילו לכך, לקבוע תוכנית עבודה ברורה להעלאת הדירוג שלך ולתכנן את המהלכים הבאים בדרך לפריצה הכלכלית המיוחלת. הכלים המקצועיים והליווי האישי לאורך הדרך, כל אלה יפתחו בפניך עולם שלם של אפשרויות. לקבלת ייעוץ ולבדיקת דירוג האשראי שלך ניתן ליצור עמנו קשר כבר עכשיו.

 

בעוד הבנקים ששים לספק הלוואות משכנתא מכובדות לרבים מרוכשי הדירות בישראל, רבים מלקוחותיהם נאלצים להתמודד עם תשובה שלילית כשהם מבקשים משכנתא לרכישת נכס. ברוב המקרים הסירוב הראשון הוא רק יריית הפתיחה, וגם הבנקים האחרים צפויים לסרב למתן ההלוואה. על פניו, הסיבה לדחייה לא מאוד ברורה, שהרי על המשכנתאות שהבנקים מעניקים הם נהנים מרוויחים נאים למדי. מי שבכל זאת נתקל בתשובה שלילית יכול בוודאי להצביע על הסיבה לכך. אולי התמודד בעבר הלא-רחוק עם פשיטת רגל הוא הוצאה לפועל, אולי ההתנהלות הפיננסית שלו פשוט מדאיגה את הבנקים. את המידע הזה הם מקבלים היום בקלות רבה, ונתונים אלה משפיעים על קבלת ההחלטות שלהם באופן משמעותי.

 

היסטוריה בעייתית או בקשה בלתי סבירה?

באופן כללי ישנן שתי סיבות מרכזיות לכך שהבנקים מסרבים להעניק משכנתא. הסיבה הראשונה קשורה לבקשה עצמה, כלומר לגובה המימון הנדרש או להחזר חודשי גבוה מאוד, הרבה מעבר ליכולת ההחזר האמיתית שלך. הסיבה השנייה קשורה, כאמור, בנתוני האשראי. מאחר והמידע על ההתנהלות הכלכלית שלך נמצא במאגרי הבנקים וחברות האשראי (בין השאר), הרי שהגורמים האחראיים לאשר את בקשת המשכנתא חשופים למידע במלואו. אם כן, היסטוריה בעייתית עשויה להוביל לתשובה שלילית או להערים קשיים מסוג אחר. כך ייתכן שההלוואה תאושר אך בכפוף להצגת ביטחונות וערבים או בכפוף לשיעבוד של נכס אחר, לדוגמה.

 

הגורמים המשפיעים על הדירוג שלך

מסורבי משכנתא מתמודדים לרוב עם דירוג אשראי נמוך יחסית, וכדי לשנות את המצב חשוב לעצור ולהבין איך נקבע דירוג האשראי ומה הגורמים המשפיעים עליו. אם כן, המשתנים המשמעותיים ביותר במשוואה הם היסטוריית התשלומים שלך, חשבונות הבנק שלך, תוחלת חיי האשראי, אשראי חדש וכן ביזור אשראי. התנהלות בעייתית באחד המרכיבים הללו משפיעה לרעה על הדירוג, ובין השאר ניתן למנות מצבים כמו אי עמידה בפרעון הלוואה, צ’ק שחזר ללא כיסוי מספק או הגבלות שהוטלו על חשבון הבנק מסיבה כזו או אחרת. חשוב גם להבין שדווקא קיומה של הלוואה עשוי להיחשב כצעד חיובי, בהנחה שהיא נפרעת בזמן וללא עיכובים. למעשה, מי שנטל הלוואה ועומד בהחזר התשלומים צפוי ליהנות מדירוג קצת יותר חיובי בהשוואה למי שלא נטל הלוואה כלל.

 

טיפול במסורבי משכנתא – האם זה אפשרי?

אם כן, השלב הראשון בדרך לטיפול במסורבי משכנתא מחייב בחינה מעמיקה של המצב והבנת הסיבות שהובילו לתשובה השלילית מלכתחילה. אם הבקשה שהוגשה איננה ריאלית, הרי שניתן להגיש בקשה חדשה ומעודנת שתגדיל את הסיכויים שלך. כאשר האתגר האמיתי הוא דירוג האשראי שלך, חשוב לזכור שיש מה לעשות וניתן לשנות את המצב. חברת BIO CREDIT, המעמידה לרשותך צוות מומחים מהשורה הראשונה, תעזור לך להבין את המצב לעומק, להבין את דוח הנתונים שלך ולפעול כדי להעלות את דירוג האשראי – ולקבל את הלוואת המשכנתא המיוחלת בדרך להגשמת חלום הדירה. לקבלת ייעוץ ניתן לפנות אלינו כבר עכשיו.

נשמח לעמוד לרשותכם לכל מידע נוסף

צוות המומחים שלנו זמין עבורכם בכלל דרכי התתקשרות על מנת להעניק לכם את המידע המקצועי ביותר במהירות האפשרית.

  • חייגו אלינו 072-328-1414
  • כתובתינו

    יגיע כפיים 2 (בית פילוט), תל אביב, ישראל

  • שלחו אימייל

    info@biocredit.co.il

    Skip to content