ברוכים הבאים ל- biocredit

שאלות ותשובות

שאלות נפוצות והתשובות אליהם

מאז אפריל 2019 קיים בישראל מאגר נתוני אשראי, ובו נשמרים הנתונים הפיננסיים של כל אזרח בישראל. נתונים אלה קובעים את דירוג האשראי, נתון שמגדיר את היכולת של כל אדם להחזיר הלוואה במועדה. המאגר הוקם על ידי בנק ישראל, ומנוהל על ידו.

דירוג האשראי מסתמך על מספר משתנים מרכזיים, ובפרט על ההיסטוריה הפיננסית שלך, על הלוואות שלקחת בעבר, על צ’קים שחזרו ללא כיסוי מספק וכיו”ב.

על אף שנתונים פיננסיים שונים משפיעים על דירוג האשראי שלך, חשוב לזכור כי משתנים רבים לא יופיעו בו כלל, לרבות השכר החודשי או ההכנסות שלך, הנכסים אשר בבעלותך או תוכניות חיסכון שונות (לרבות קרנות גמל או פנסיה).

את המידע שנאסף במאגר יכולים לראות הבנקים וגופים פיננסיים אחרים, לרבות חברות אשראי או חברות שמספקות אשראי חוץ בנקאי. בנוסף, גם כונס הנכסים, הוצאה לפועל וכמובן בנק ישראל – כל אלה יכולים להיחשף למידע בכל זמן נתון.

דירוג האשראי שלך יכול להשפיע על תנאי מימון ואשראי שיוצעו על ידי הבנק או גופים פיננסיים אחרים, ובמקרים מסוימים אף ייתכן כי גופים אלה יסרבו להציע פתרונות מימון בשל דירוג נמוך. דירוג גבוה יותר פירושו לווה יותר “בטוח”, ומכאן שתנאי ההלוואה עשויים להיות טובים יותר.

כן. חשוב לבדוק האם ייתכן שישנן טעויות בדו”ח, אותן ניתן לתקן, ובנוסף ניתן לבצע מספר שינויים בהתנהלות הפיננסית כדי לשפר את הדירוג. התנהלות אחראית, שמירה על מסגרת האשראי ועמידה בהתחייבויות הן דרכים לעשות זאת בצורה נכונה וטובה. ביו קרדיט מתמחה בשיפור נתוני אשראי שליליים ועוזרת להפוך חיווי אשראי אדום לירוק.

ישנן סיבות אפשריות שונות. למשל ייתכן כי סכום המימון הדרוש גבוה מדי, או שגובה ההחזר גבוה מדי ללקוח. בנוסף, לקוח עם בעיות עבר מול הבנק, כדוגמת צ’קים שחזרו, עלול אף הוא לקבל תשובה שלילית, והדבר נכון גם ללקוחות עם נתונים לא מרשימים (ותק נמוך בעבודה או לווה יחיד).

ראשית חשוב להבין מה היא הסיבה שבגינה קיבלת מהבנק תשובה שלילית. אם נדרשים שינויים בבקשה עצמה (צמצום שיעור המימון הדרוש למשל) ניתן להגיש את הבקשה מחדש. במקרים שבהם נתוני האשראי שליליים ניתן לאתר דרכים לשיפור הנתונים, למחיקת מידע שאיננו רלוונטי ולהפיכת ה-BDI שלך משלילי לחיובי.

הבנקים מציעים הלוואות לכל לקוח על פי ההיסטוריה הפיננסית שלו, וייתכן כי הסירוב לתת לך הלוואה קשור בהיסטוריית התשלומים שלך או במידה שבה ניצלת את מסגרת האשראי, לדוגמה. חברת BIO CREDIT תעזור לך לזהות מדוע לא קיבלת את ההלוואה ואיך ניתן לשנות את התמונה כדי להשיג את המענה המדויק עבורך.

אם דירוג האשראי שלך נמוך, חשוב להבין מדוע ולבחון את הנתונים המופיעים בדוח האשראי. ייעוץ פיננסי יעזור לך לנתח את המצב ולבנות תוכנית פעולה יעילה בדרך לשיפור הדירוג שלך. צוות המומחים של ביו דיירקט עומדים לרשותך כדי לסייע לך להעלות את דירוג האשראי, לקבל פתרונות מימון אטרקטיביים יותר ולפרוץ כלכלית.

נשמח לעמוד לרשותכם לכל מידע נוסף

צוות המומחים שלנו זמין עבורכם בכלל דרכי התתקשרות על מנת להעניק לכם את המידע המקצועי ביותר במהירות האפשרית.

  • חייגו אלינו 072-328-1414
  • כתובתינו

    יגיע כפיים 2 (בית פילוט), תל אביב, ישראל

  • שלחו אימייל

    info@biocredit.co.il

    Skip to content