ברוכים הבאים ל- biocredit

משכנתאות – כיצד מקבלים ולמי פונים?

סביר להניח שבשלב מסויים בחיים כולנו נגיע לרגע הנכסף – לרכוש לעצמינו את בית חלומותינו. משכנתא הינה הלוואה מיוחדת לרכישת בית והיא מהווה את אחד הצעדים הפיננסים החשובים ביותר ליחידים, זוגות, צעירים ולמשפחות. בעזרת המשכנתא תוכלו לרכוש דירה באופן מיידי ולהחזיר את ההלוואה במשך תקופה ארוכה.

לקיחת ההלוואה מתאפשרת כנגד נכס שיעבוד או נכס מקרקעין בעבור הדירה שנרכשה. השיעבוד מבוטל כאשר ההלוואה נפרעת במלואה.

מהם התנאים לקבלת משכנתא וכיצד תדעו האם המשכנתא שהוצעה עבורכם הינה אטראקטיבית? ריכזנו במאמר את כל המידע החשוב שעליכם להכיר.

כיצד נקבע סכום המשכנתא?

חישוב סכום המשכנתא שתוכלו לקחת מבוסס על שלושה רכיבים עיקריים.

 • העלות הכוללת של רכישת הנכס – העלות האמיתית של רכישת הנכס אינה כוללת רק את מחיר הנכס, אלא גם מההוצאות הנלוות לרכישה כדוגמת דמי תיווך , שכר טרחת עורך דין שמאי, הוצאות הקשורות במעבר, עלויות שיפוץ אם ישנן ועוד.
 • גובה ההון העצמי – ההון העצמי הינו סכום הכסף העומד לרשותכם כיום ויכול לשמש אתכם לרכישת הדירה. לאחר שביררתם את העלות הכוללת של רכישת הנכס, בידקו את גובה ההון העצמי שלכם. בנק ישראל מגדיר את השיעור המימון המקסימלי אותו יוכל רוכש הנכס לקבל מהבנק במסגרת קבלת המשכנתא.

  דירה יחידה שיעור מימון מקסימלי עומד על 75%. משמעות הדבר שההון העצמי שצריך להיות ברשותכם לרכישת דירה הוא 25% משווייה.
  דירה חליפית (משפרי דיור) שיעור המימון המקסימלי עומד על 70%. כלומר על ההון העצמי להיות שווה לפחות 30% מערך הנכס.
  דירה להשקעה שיעור המימון המקסימלי עומד על 50%. כלומר על ההון העצמי להיות שווה לפחות 50% מערך הנכס.

  בנק ישראל יכול לשנות את החלטותיו ולכן גובה ההלוואות הינו דינמי ומותאם גם להגדרות מס שבח לגבי דירה יחידה וחליפית.
 • יכולת ההחזר החודשית שלכם – לגביה ישנו כלל ברור – גובה ההחזר החודשי שלכם לא אמור לעלות על כשליש מסך ההכנסות שלכם. עליכם להעריך מראש את גובה ההחזר החודשי שבו תוכלו לעמוד משום שמדובר בהתחייבות חודשית שוטפת לאורך במן שתשפיע על אורח החיים שלכם בשנים הקרובות.  בנוסף, עליכם לקחת בחשבון שיכולת ההחזר שלכם עלולה להשתנות כתוצאה משינויים במהלך החיים.

 

קבלת משכנתא בתנאים משתלמים

כאמור, משכנתא הינה הלוואה הנלקחת לפרק זמן ארוך. לכן, כדאי לתכנן צעד אחר צעד לפני לקיחת המשכנתא, לחשב הוצאות עתידיות, את גובה ההחזר החודשי שאתם מסוגלים לעמוד בו, את סוג הדירה שאתם קונים ועוד.

חברת ביוקרדיט הינה חברה המסייעת ללקוחותיה בקבלת התנאים האטראקטיבים והמשתלמים ביותר לכלל סוגי ההטבות. החברה מתמחה במחיקת נתוני אשראי שלילייים, תבצע עבורכם דירוג אשראי, בדיקת BDI ותסייע לכם להכין את כלל המסמכים הדרושים מול הבנק ומול הרשויות הרלוונטיות. אז אם אתם עומדים לרכוש דירה בקרוב וזקוקים לקבלת משכנתא משתלמת – תדעו שיש מי שיעזור לכם לקבל אותה.

נשמח לעמוד לרשותכם לכל מידע נוסף

צוות המומחים שלנו זמין עבורכם בכלל דרכי התתקשרות על מנת להעניק לכם את המידע המקצועי ביותר במהירות האפשרית.

 • חייגו אלינו 072-328-1414
 • כתובתינו

  יגיע כפיים 2 (בית פילוט), תל אביב, ישראל

 • שלחו אימייל

  info@biocredit.co.il

  Skip to content